Alpa

ALPA
Francovka pod značkou ALPA se poprvé spotřebitelům představila již v roce 1913, kdy byla i zaregistrována ochranná známka. Společnost vyrábí francovku podle původní osvědčené receptury a v typickém obalu dodnes.

Základem receptury je alkoholický roztok éterických olejů, silic, vonných látek bylin a přírodního mentolu. Výsledkem pečlivé a citlivé práce autorů jedinečné receptury jsou především dezinfekční a antiseptické účinky, příjemný chladivý efekt i podpora zdravého prokrvení kůže.

ALPA
Francovka pod značkou ALPA se poprvé spotřebitelům představila již v roce 1913, kdy byla i zaregistrována ochranná známka. Společnost vyrábí francovku podle původní osvědčené receptury a v typickém obalu dodnes.

Základem receptury je alkoholický roztok éterických olejů, silic, vonných látek bylin a přírodního mentolu. Výsledkem pečlivé a citlivé práce autorů jedinečné receptury jsou především dezinfekční a antiseptické účinky, příjemný chladivý efekt i podpora zdravého prokrvení kůže. Francovka je určena převážně k zevnímu použití, ke vtírání do pokožky, k masážím, jako přísada do koupelí jak celkových, tak i ke koupelím nohou, jako obklad i jako kloktadlo nebo mírný dezinfekční prostředek.
Řada francovek je dále rozšiřována o další výrobky na podobné bázi – masážní krémy, gely a emulze. Nové zákazníky si v poslední době nachází stále častěji i za hranicemi.
Historie společnosti ALPA je historií stabilní a prosperující společnosti. Obliba značky přetrvala dlouhá desetiletí. V roce 1994 proběhla privatizace a společnost ALPA je dnes moderním a perspektivním podnikem. Vlastnictví tradiční české značky a přes 100 let trvající spokojenost zákazníků je nejcennějším klenotem, který zdobí značku ALPA.

Víte, že…?

…název francovka vznikl již za napoleonských válek? V roce 1805 Napoleonovi vojáci zanechali v obsazené Vídni několik sudů nápoje s francouzským koňakem. Vídeňáci, milující svá sladká vína, nepřišli francouzské národní specialitě na chuť, ale pak objevili příjemný pocit a osvěžující účinky při jeho vtírání do kůže. Prázdné sudy pak použili pro přípravu alkoholového extraktu z různých bylin podle své fantazie a začali jej nazývat francovkou.

Hornoměstská 378
Velké Meziříčí
Telefon: +420 566 521 401
www.alpa.cz

  

Alpa, příběhy značek Czech Republic